Zaznacz stronę

USG Bioderek

 

Doctor and little boy patient. Ultrasound equipment. Sonography. Hip dysplasia

Stawy noworodka zbudowane są z chrząstki. Chrząstka z kolei jest podatna na wszelkie zniekształcenia. Im szybciej zostaną wykryte, tym szybciej będzie można podjąć odpowiednie leczenie, aby maluch mógł uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości. W określeniu czy stawy rozwijają się prawidłowo pomaga przeprowadzenie Badania USG Bioderek.

Na czym polega Badanie Bioderek u Dzieci?

 

na czym polega badanie x

USG Bioderek jest badaniem całkowicie bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym. Przed badaniem dziecku należy zdjąć pieluchę, a następnie ułożyć na plecach lub na boku na leżance. Lekarz wykonując badanie przykłada końcówkę głowicy aparatu USG do bioderek dziecka. Fale ultradźwiękowe wytwarzane przez głowicę odbijają się od poszczególnych narządów ciała, a następnie przetwarzane są na obrazy, widoczne na ekranie komputera.

 

Przygotowanie do Badania

Businessman Investigation

 

 

Do przeprowadzenia badania nie musimy specjalnie przygotowywać dziecka.

Wskazania do przeprowadzenia Badania

 

Male doctor portrait

 

Badanie USG Bioderek wykonuje się między 6. a 12. tygodniem życia dziecka w celu wykluczenia deformacji stawów biodrowych – te problemy pojawiają się w czasie ciąży, podczas porodu lub kilka tygodni lub miesięcy po urodzeniu.

Koszt Badania – 110 zł

 

 

Badanie wykonuje:

 

DR Modzelewski200px

Dr Piotr Modzelewski
Ortopeda,
Ultrasonografia

Umów wizytę

tel. 22 888 55 55

e-mail: rejestracja@progressclinic.pl

Możesz zapisać się również przez formularz kontaktowy – oddzwonimy do Ciebie:

*pole obowiązkowe

 

Przesłane dane są przetwarzane w celu kontaktu i prawidłowej realizacji usługi. Administratorem Państwa danych osobowych jest Progress Clinic Bartosz Cent ul. Okrężna 51 05-827 Grodzisk Mazowiecki. Zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679, przysługuje Państwu prawo do wglądu w dane, zmiana danych, żądanie usunięcia, żądanie zmiany sposobu przetwarzania, zaprzestania przetwarzania, na e-mail recepcja@progressclinic.pl