Zaznacz stronę

Implantologia

Implantologia

Czym jest Implant Zębowy?

 

Tooth human implant

Jest to proteza odbudowująca utracone uzębienie. Implanty wykonuje się z tytanu, który jest obojętny dla organizmu oraz jest niezwykle wytrzymały. Zabieg wszczepienia Implantów przeprowadzany jest przez chirurga stomatologa. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych. Ze względu na swoje właściwości jest coraz częściej stosowaną metodą uzupełnienia uzębienia.

Każdy implant zębowy składa się z 3 elementów idealnie pasujących do siebie. Są to:

  • Filar – Tytanowa śruba wkręcana w kość szczęki.

  • Łącznik – wykonany z tytanu lub cyrkonu niewielki element łączący Filar z Koroną Protetyczną. Dzięki niemu cała konstrukcja jest stabilna i wytrzymała.

  • Korona Protetyczna – jedyna widoczna część Implantu. Swoim kształtem i kolorem imituje naturalne uzębienie i jest nie do odróżnienia od reszty zębów.

Implant Zębowy – co go wyróżnia?

 

Tooth human implant, 3d illustration

Głównymi zaletami zabiegu wszczepienia Implantów są:

  • Implant odciąża pozostałe zęby.

  • Jest to rozwiązanie trwałe.

  • Perfekcyjnie odwzorowuje naturalny korzeń zęba, a jednocześnie spowalnia proces zaniku kości.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi implantacji?

 

Smiling girl

Kiedy tracimy ząb, kość w miejscu ubytku nie pełni swojej naturalnej roli. Kość w tym miejscu może zacząć zanikać, a to przekłada się na zmianę wyglądu twarzy. Pozostałe zęby stają się zbyt obciążone. Ta sytuacja może prowadzić do otarć i mikropęknięć, a w późniejszym czasie do większych uszkodzeń oraz utraty zdrowych zębów.

Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem, to skontaktuj się z naszą Rejestracją i umów się na Konsultację z Lekarzem Stomatologiem.

Cennik:

Konsultacja 1 zł

Implant od 3000 zł