Zaznacz stronę

Protetyka

Protetyka

Protetyka – czym się zajmuje?

 

Woman With Beautiful Smile, Healthy Teeth Holding Dental Model

Jest to dział stomatologii zajmujący się zastępowaniem brakującego uzębienia lub odbudowywaniem zniszczonych zębów. Te działania mają właściwości nie tylko estetycznych (piękny, pełny uśmiech), ale również zdrowotne – zapobiega się zanikowi kości, a zęby zostają odciążone. Nasz Lekarz Stomatolog zapewnia odpowiedni dobór metody uzupełnienia ubytków, jak również samego procesu rekonstrukcji.

 W naszej Przychodni używamy materiałów wyłącznie najwyższej jakości, które dają bezpieczeństwo i trwałość na lata.

 

Rodzaje Protez Zębowych

 

Beautiful young woman with perfect smile. Isolated on white.

Wśród Protez Zębowych wyróżniamy przede wszystkim:

Protezy Ruchome – są to protezy wykonane z trwałych materiałów i powstają na kształt najbardziej zbliżony do uzębienia Pacjenta. Dają możliwość cieszenia się pełnym uśmiechem, ale mogą powodować dyskomfort w związku z wysunięciem się protezy.

Protezy Stałe – Implanty Zębowe. Tytanowa śruba pełni rolę utraconego korzenia zęba.

Protezy Szkieletowe – nie oddziałują ze śluzówką jamy ustnej. Nie przyczyniają się do zaniku kości, gdyż nie uciskają zębodołów.

Protezy Elastyczne – są lekkie i trwałe. Spośród wszystkich protez ruchomych najlepiej utrzymują się w jamie ustnej Pacjenta.

Korony Porcelanowe – ząb składa się z Korony i korzenia. Część widoczna i zależna od estetyki naszego uzębienia to Korona. W przypadku uszkodzenia naturalnego zęba w takim stopniu, że nie jest możliwa standardowa odbudowa w postaci plomby, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie Korony Protetycznej.

Licówki Porcelanowe – są to cienkie płatki grubości około pół milimetra nakładane zwykle na zęby przednie. Stosując je możemy zmienić kolor i poprawić kształt (długość i szerokość) zębów oraz odbudować ich brakujące fragmenty.

 

Dlaczego Progress Dent?

 

Chirurgia Stomatologiczna 3
Zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi stomatologiczne gwałtownie rośnie. Coraz więcej Pacjentów przychodzi do Dentysty nie tylko w sytuacjach nagłych (ból). Również cenią sobie zdrowy i piękny uśmiech.

Nasz Lekarz Stomatolog zajmie się każdym problemem i znajdzie najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo gabinet wyposażony w sprzęt wysokiej jakości, skróci czas zabiegów do minimum. Pacjent dzięki temu mniej się stresuje, a wizyta przebiega płynnie bez niepotrzebnych przerw.

Jeżeli chcesz umówić się na Konsultację z naszym Stomatologiem zadzwoń do naszej Rejestracji.