Zaznacz stronę

Stomatologia Estetyczna

Stomatologia Estetyczna

Czym jest Stomatologia Estetyczna?

 

Beautiful with perfect smile. Isolated on white.

W obecnych czasach niezwykle dużą wagę przykłada się do pięknego i zdrowego uśmiechu. Świadomość, że uśmiechając się mamy biały uśmiech daje nam duże poczucie własnej wartości. Jesteśmy pewniejsi siebie, a to ma wpływ na życie zawodowe, jak i osobiste.
Stomatologia Estetyczna to dział Stomatologii zajmujący się przywracaniem piękna zębów.

Wykonywane Zabiegi

 

Dentist patient satisfied after treatment

Skaling – usunięcie złogów nazębnych ultradźwiękami. Jest to zabieg mało odczuwalny dla Pacjenta. Dentysta za pomocą specjalnego urządzenia – skalera – rozbija złogi nazębne poprzez przyłożenie metalowej końcówki do powierzchni płytki. Zabieg ten usuwa złogi nawet z najtrudniej dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Zabieg ten można uzupełnić Piaskowaniem, które wygładza i wybiela powierzchnię zębów. Na zakończenie można zastosować dodatkowo Lakierowanie Fluorem.

Piaskowanie – Usuwanie Kamienia i Złogów Nazębnych – jest to kompleksowy zabieg oczyszczający powierzchnię zębów ze złogów kamienia, wszelkich osadów oraz gromadzącej się płytki nazębnej. Trwa 15 – 20 minut. Zabieg polecany szczególnie dla osób, u których regularnie tworzy się kamień nazębny, zbiera się osad, a także noszących aparat ortodontyczny.

 

Stomatologia Estetyczna 3

Wybielanie Zębów – Lekarz Stomatolog doradzi Ci jaki zabieg zastosować, aby przywrócić Twoim zębom naturalną biel.

Lakierowanie Fluorem – po zabiegu oczyszczania zębów warto zwiększyć ich ochronę przy użyciu lakieru fluorowego. Lakier wzmacnia szkliwo oraz czyni zęby bardziej odporne na próchnicę.

Lakowanie – uszczelnianie bruzd zębowych – zabieg ten polega na pokryciu zagłębień oraz bruzd występujących na powierzchni zębów lakiem szczelinowym. Jest to specjalna, światło utwardzalna substancja, która dokładnie wypełnia zagłębienia i bruzdy uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych, a co za tym idzie również bakterii. W konsekwencji zabieg ten zwiększa ochronę przed próchnicą.

 
Cennik
 

Stomatologia Estetyczna 4

Skaling 100 – 150 zł

Piaskowanie 150 zł

Lakierowanie Fluorem 90 – 120 zł

Skaling + Piaskowanie 180 zł

Piaskowanie + Fluor 180 zł

Skaling + Piaskowanie + Lakierowanie Fluorem 250 zł

Lakowanie 50 zł

Instruktarz Higieny Jamy Ustnej 40 zł

Aby umówić się na zabieg skontaktuj się z naszą Rejestracją.