Zaznacz stronę

Zabiegi Chirurgiczne

W Przychodni Progress Clinic posiadamy wyspecjalizowany gabinet zabiegowy do przeprowadzania Ambulatoryjnych Zabiegów Chirurgicznych. Sprzęt używany w Gabinecie Chirurgicznym spełnia europejskie standardy jakości. Daje to Państwu pewność, że zostały zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa, co prowadzi do minimalizacji powikłań. Przeczytaj o naszym Systemie Jakości.
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z Lekarzem. Zabiegi Chirurgiczne w Progress Clinic wykonuje Specjalista Chirurg dr Jacek Bieńkowski oraz dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska.

 

Wrastające Paznokcie

 

beautiful female feet

Wrastające paznokcie są problemem bardzo częstym. Zazwyczaj jest to paznokieć rosnący w dół, co może być przypadłością genetyczną. Równie często pojawia się ta przypadłość u Pacjentów, u których pojawił się uraz mechaniczny paznokcia. Nieprawidłowe obcinanie paznokci lub chodzenie w ciasnych butach potrafi przyspieszyć pojawienie się schorzenia. Jeżeli zaobserwujemy ból w okolicy paznokcia najlepiej udać się z tym problemem do Chirurga, który oceni jakie kroki należy podjąć.

Cena: 200 – 300 zł

 

Korekcja Blizn

 

zabiegi chirurgiczne 2
Pacjenci, którzy posiadają szerokie, szpecące blizny, które są następstwem nieprecyzyjnego szycia lub urazu, mogą skorzystać z zabiegu korekcji blizny. Jest to zabieg polegający na wycięciu starej blizny i zszyciu rany powtórnie, tym razem w taki sposób, aby blizna była jak najmniej widoczna. Chirurg na konsultacji kwalifikującej ocenia stan blizny i dobiera taki rodzaj szycia, aby Pacjent wyszedł z gabinetu z blizną najmniej rzucającą się w oczy. Chirurg może zastosować standardowe zszycie rany, Plastykę Z lub Plastykę W.

Cena: 200 – 500 zł

 

Wycinanie Znamion Barwnikowych, Kaszaków, Tłuszczaków, Włókniaków

 

Young woman lookimg at birthmark on her back, skin. Checking benign moles

Jeżeli na naszym ciele zauważymy zmiany, takie jak pojawiające się znamiona lub inne twory skórne, których wcześniej nie było, to warto pokazać je Chirurgowi. Najczęściej są to łagodne zmiany nowotworowe, które nie stanowią zagrożenia dla ludzkiego życia lub zdrowia. Pojawiają się jednak zmiany złośliwe, przy których czas ma znaczenie.

Tylko podczas badania histopatologicznego Diagnosta jest w stanie w 100% ocenić czy tkanka, którą bada jest nowotworem złośliwym czy łagodnym. Specjalista Chirurg Jacek Bieńkowski na co dzień styka się z tego rodzaju przypadłościami. Aby umówić się na wizytę skontaktuj się z naszą Rejestracją.

Cena: 200 – 400 zł

 

Nacinanie Ropni, Czyraków

 

Scalpel In Hand

Czyrak to ropne zapalenie mieszka włosowego. Początkowo ma postać czerwonego, bolesnego guzka. Czyrak pozostawiony sam sobie rozwija się i zmienia w Ropień. Najczęstszą przyczyną powstawania powyższych tworów są bakterie gronkowca złośliwego. Czyrak lub ropień można naciąć. Nie zaleca się samodzielnego wyciskania, gdyż można doprowadzić do poszerzenia infekcji.

Nieleczony Czyrak może doprowadzić w dłuższym terminie nawet do posocznicy czy zapalenia opon mózgowych. Szczególnie Pacjenci bardzo młodzi, osoby starsze czy chorzy na cukrzycę powinni udać się do Chirurga.

Cena: 150 zł

 

Blokady Przeciwbólowe

 

Man with pain in his back

Ból stawów potrafi bardzo utrudnić codzienne życie. Istotne jest, aby usunąć przyczynę bólu, a nie sam ból. Zdarzają się przypadki kiedy nie jest to możliwe w danej chwili, a Pacjentowi możemy pomóc usuwając odczuwanie bólu. Rozwiązaniem na tego typu potrzebę jest zastosowanie małoinwazyjnej metody jaką jest Blokada Przeciwbólowa.
Blokada polega na wstrzyknięciu roztworu środka przeciwbólowego w miejsce źródła bólu. Efekt jest natychmiastowy, a czas działania zależy indywidualnie od Pacjenta.

Cena: 150 zł

 

W przychodni Progress Clinic dr Jacek Bieńkowski i dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska wykonują również:

Szycie Ran

Iniekcje Dostawowe

Usunięcie Ciała Obcego

Badania Histopatologiczne