Select Page

Test PAPP-A

test pappa grodzisk mazowiecki

Test PAPP-A

Na czym polega i po co wykonuje się Test PAPP-A

Test PAPP-A jest bezinwazyjnym badaniem prenatalnym służącym do określenia statystycznego ryzyka wystąpienia u Waszego Dziecka wad genetycznych, m.in. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa, Zespołu Patau. Badanie wykonuje lekarz ginekolog, między 11 a 14 tygodniem ciąży. Trwa ono ok. godziny i składa się z 3 elementów:

  • Szczegółowego Wywiadu Lekarskiego
  • Specjalnego badania USG Przezierności Karkowej Płodu
  • Badania Krwi
Kto powinien wykonać Test PAPP-A?

Badanie jest w pełni bezpieczne zarówno dla Matki, jak i dla Płodu, dlatego może je wykonać każda Kobieta w Ciąży, jeżeli tylko ma taką potrzebę. Test PAPP-A jest szczególnie zalecany Kobietom w Ciąży, które przekroczyły 35 rok życia oraz tym które wcześniej urodziły dziecko z wadą genetyczną lub w ich bliskiej rodzinie urodziło się takie dziecko.

Jak przygotować się do Badania?
  • Test PAPP-A nie wymaga specjalnych przygotowań.

  • Należy przestrzegać zaleceń Lekarza Kierującego na Badanie.

  • Badanie USG w tym wypadku wykonywane jest przez powłoki brzuszne Pacjentki, dlatego prosimy o przyjście w spodniach lub spódnicy swobodnie opuszczanych na biodra, bluzce lub koszuli podwijanych do góry.

Koszt Badania – 600 zł
Test PAPP-A Grodzisk Mazowiecki

Pacjentki zainteresowane możliwością wykonania testu PAPP-A na terenie Grodziska Mazowieckiego zapraszamy do skorzystania z oferty przychodni Progress Clinic. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, a test PAPP-A przeprowadza doświadczony specjalista, co gwarantuje wysoką skuteczność badania.

Bardzo ważne jest, aby badanie zostało przeprowadzone na odpowiednim etapie ciąży, gdyż jego przedwczesne przeprowadzenie może dać wynik niemiarodajny. W razie wątpliwości, co do możliwości przeprowadzenia testu PAPP-A zachęcamy do kontaktu z recepcją poradni.