Żarówka

Co daje badanie?

Stawy noworodka zbudowane są z chrząstki. Chrząstka z kolei jest podatna na wszelkie zniekształcenia. Badanie ma na celu wychwycenie wad stawu biodrowego w wieku niemowlęcym, takich jak dysplazja stawu biodrowego i podjęcie szybkiego leczenia, które może uchronić przed deformacją stawu w późniejszym wieku.
Badanie USG Bioderek jest badaniem całkowicie bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym, a pozwala określić czy stawy rozwijają się prawidłowo.

Wskazania do wykonania badania

Badanie USG Bioderek wykonuje się między 6. a 12. tygodniem życia dziecka w celu wykluczenia nieprawidłowego ustawienia stawu biodrowego.

Jak się przygotować do badania?

Do przeprowadzenia badania nie musimy specjalnie przygotowywać dziecka.

Badanie wykona:

Dr n. med. i Dr n. o zdr. Piotr Modzelewski

Poznaj lekarza

Koszt badania:200 zł

Na czym polega Badanie Bioderek u Dzieci?

USG Bioderek jest badaniem całkowicie bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym. Przed badaniem dziecku należy zdjąć pieluchę, a następnie ułożyć na plecach lub na boku na leżance. Lekarz wykonując badanie przykłada końcówkę głowicy aparatu USG do bioderek dziecka. Fale ultradźwiękowe wytwarzane przez głowicę odbijają się od poszczególnych narządów ciała, a następnie przetwarzane są na obrazy, widoczne na ekranie komputera.

Do góry