Żarówka

Co daje badanie?

Badanie pozwala ocenić strukturę węzłów chłonnych, ich wielkość oraz ocenia otaczające je tkanki. Ocenia się węzły chłonne szyjne, pachowe i pachwinowe. Każdy z tych regionów to oddzielne badanie.

Wskazania do wykonania badania

  • Wyczuwalne zmiany/guzy w obrębie szyi, w dołach pachowych lub w pachwinach
  • Bolesność wyczuwalnych zmian/guzów w obrębie szyi, w dołach pachowych lub w pachwinach
  • Występowanie zmian skórnych w obrębie szyi, w dołach pachowych lub w pachwinach

Jak się przygotować do badania?

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Na badanie należy zabrać poprzednie wyniki badań oraz dokumentację medyczną mająca związek z wykonywanym badaniem.

Badanie wykona:

Dr Anna Skrzyńska

Poznaj lekarza

Koszt badania:200 zł

Dr Tomasz Węgrzecki

Poznaj lekarza

Koszt badania:200 zł

USG Obwodowych Węzłów Chłonnych

USG Węzłów Chłonnych jest podstawowym badaniem umożliwiającym ocenę ich struktury, wielkości oraz otaczających tkanek. USG węzłów chłonnych wykonuje się najczęściej z powodu powiększenia węzłów chłonnych, ich bolesności lub zaobserwowania zmian w obrębie skóry nad węzłami chłonnymi. Na terenie miasta Grodzisk Mazowiecki USG węzłów chłonnych można wykonać w poradni Progress Clinic. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, co w połączeniu z profesjonalną obsługą lekarską przekłada się na wysoką skuteczność badania obrazowego USG. Pacjentom zainteresowanym wykonaniem badania USG zapewniamy dogodne terminy USG oraz krótki czas oczekiwania na badanie diagnostyczne.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przebiegiem badania USG, któremu poddawane są węzły chłonne. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Na czym polega Badanie

Badanie polega na przesuwaniu po ciele pacjenta głowicy ultrasonograficznej, dzięki czemu możliwe są obejrzenie węzłów chłonnych i ich ocena przez Lekarza. Badanie jest bezbolesne i bezpieczne, przez co może być wykonywane nawet u dzieci i kobiet w ciąży.

Do góry