Gwarancja Progress Clinic

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy oraz jej powikłań. Cukrzyca to określenie stosowane w odniesieniu do grupy chorób metabolicznych, które charakteryzują się występowaniem podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Ten zaś jest wynikiem defektu produkcji lub działania insuliny, którą u osoby zdrowej produkują komórki trzustki. Przewlekła hiperglikemia może prowadzić do uszkodzenia, zaburzenia czynności oraz niewydolności różnych narządów. W szczególności narażone są oczy, nerki, układ nerwowy, serce oraz naczynia krwionośne. Popularną i nieprzyjemną konsekwencją choroby jest również stopa cukrzycowa.

Diabetolog

Podstawowym zadaniem diabetologa jest takie dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji pacjenta, a także stanu chorobowego, aby chory mógł prowadzić aktywny i w miarę możliwości nieograniczony przez chorobę tryb życia. W tym celu diabetolog musi najpierw określić typ cukrzycy, a następnie wybrać odpowiednią metodę terapii. Prawidłowa diagnoza w połączeniu z holistycznym podejściem do leczenia – dietą, terapią insulinową, aktywnością fizyczną i innymi – zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań choroby, a także pomaga leczyć dolegliwości takie jak stopa cukrzycowa.

Poradnia diabetologiczna Grodzisk Mazowiecki

Na konsultację ze specjalistą zapraszamy do poradni Progress Clinic w Grodzisku Mazowieckim. Nasza poradnia przyjmuje zarówno pacjentów z podejrzeniem cukrzycy, jak również osoby pragnące kontynuować leczenie pod opieką naszych ekspertów i walczyć z jej konsekwencjami, np. stopą cukrzycową. Serdecznie zapraszamy pacjentów z terenu miejscowości, takich jak Grodzisk Mazowiecki, Milanówek oraz Pruszków.

Do góry

Przychodnia jest w tej chwili zamknięta.

Ale nie musisz już szukać dalej.
Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy
i zajmiemy się Twoją sprawą.

Rejestracja Progress Clinic

Teraz nie pracujemy. Zostaw numer