Gwarancja Progress Clinic

Profesjonalny diabetolog – Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy oraz jej powikłań. Cukrzyca to określenie stosowane w odniesieniu do grupy chorób metabolicznych, które charakteryzują się występowaniem podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Ten zaś jest wynikiem defektu produkcji lub działania insuliny, którą u osoby zdrowej produkują komórki trzustki. Przewlekła hiperglikemia może prowadzić do uszkodzenia, zaburzenia czynności oraz niewydolności różnych narządów. W szczególności narażone są oczy, nerki, układ nerwowy, serce oraz naczynia krwionośne. Popularną i nieprzyjemną konsekwencją choroby jest również stopa cukrzycowa. W naszej klinice przeprowadzamy leczenie różnych chorób metabolicznych, każdego dnia pomagając pacjentom z terenu Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa i Milanówka.

W czym pomoże diabetolog? Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki

Podstawowym zadaniem diabetologa jest dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb i predyspozycji pacjenta oraz jego stanu chorobowego. Dzięki temu chory będzie mógł prowadzić aktywny i w miarę możliwości nieograniczony przez chorobę tryb życia. W tym celu diabetolog musi najpierw określić typ cukrzycy, a następnie wybrać odpowiednią do tego metodę terapii. Prawidłowa diagnoza w połączeniu z holistycznym podejściem do leczenia – dietą, terapią insulinową, aktywnością fizyczną – zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań choroby, a także pomaga leczyć dolegliwości takie jak stopa cukrzycowa.

Leczenie chorób metabolicznych – Grodzisk Mazowiecki i okolice

Wśród chorób metabolicznych, których terapii podejmujemy się w naszej klinice, znajdują się także inne schorzenia – hiperlipidemia, dna moczanowa, osteoporoza, insulinoodporność oraz wynikające z ich wystąpienia konsekwencje, takie jak otyłość. Kluczem do sukcesu zastosowanej terapii jest profesjonalna i kompleksowa diagnoza, obejmująca testy laboratoryjne, badania poszczególnych narządów, stanu kości, układu krążenia. By diagnoza była maksymalnie trafna stosujemy metody współpracy interdyscyplinarnej, obejmującej także udział dietetyków, ortopedów, gastrologów, kardiologów.

Progress Clinic – diabetolog: Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki

Na konsultację ze specjalistą zapraszamy do poradni Progress Clinic w Grodzisku Mazowieckim, gdzie każdego dnia obsługujemy pacjentów pochodzących także z Pruszkowa, Milanówka i okolicznych miejscowości. Nasza poradnia przyjmuje zarówno pacjentów z podejrzeniem cukrzycy, jak również osoby pragnące kontynuować leczenie pod opieką ekspertów i walczyć z negatywnymi konsekwencjami, np. stopą cukrzycową. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pacjentów z Grodziska Mazowieckiego, Milanówka oraz Pruszkowa, poszukujących specjalistycznej poradni, gotowej nieść kompleksową pomoc przez cały czas terapii.

Do góry