Select Page

Lekarz logopeda

lekarz logopeda grodzisk mazowieckiLekarz logopeda to terapeuta specjalizujący się w zapobieganiu zaburzeniom mowy, a także rozpoznawaniu i usuwaniu wad wymowy poprzez terapię logopedyczną. W praktyce lekarz logopeda najczęściej zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży, z takimi zaburzeniami wymowy jak seplenienie, rotacyzm oraz jąkanie. Z zalet terapii logopedycznej korzystają również osoby z niedosłuchem, rozszczepem podniebienia oraz różnymi innymi upośledzeniami wpływającymi na prawidłowe działanie narządu mowy.

Kiedy należy skonsultować dziecko logopedycznie?

Większość rodziców trafia do logopedy ze wskazania z przedszkola lub szkoły. Tymczasem, na konsultację logopedyczną możemy zapisać dziecko zdrowe w celu przeprowadzenia badania i ewentualnego wczesnego zdiagnozowania problemów z mową. Im wcześniej dziecko zostanie zdiagnozowane, tym lepsze efekty przyniesie terapia logopedyczna.

Lekarz logopeda – nie tylko dla dzieci

W naszym życiu ma miejsce wiele sytuacji, w wyniku których mogą się pojawić problemy z wymową. Żeby im zapobiegać warto skorzystać z profesjonalnej pomocy logopedy, niezależnie od wieku. Problemy z wymową u osoby dorosłej mogą być konsekwencją przebytej choroby lub urazu, jak również wynikiem zaniedbań z dzieciństwa. logopeda

Lekarz logopeda – Grodzisk Mazowiecki

Na konsultacje logopedyczne zapraszamy do przychodni Progress Clinic działającej na terenie Grodziska Mazowieckiego. Nasz specjalista pomaga dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Pacjentom poszukującym profesjonalnego wsparcia logopedycznego oferujemy dogodne terminy wizyt oraz krótki czas oczekiwania na pierwszą konsultację.