Gwarancja Progress Clinic

Psycholog dla dzieci

Psychologa dziecięcego nie należy mylić z psychologiem klinicznym. Ten drugi zajmuje się problemami klinicznymi, podczas gdy psycholog dziecięcy na co dzień pracuje z dziećmi i ich rodzicami, wspierając rodzinę w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, a także społecznych dziecka, które mogą się pojawić na każdym etapie jego rozwoju. Dobry psycholog dziecięcy to specjalista posiadający szeroką wiedzę, umiejętności oraz spektrum narzędzi do pracy z dziećmi od ich narodzin do ukończenia edukacji szkolnej.

Jakie zachowania warto skonsultować z psychologiem dziecięcym?

Z konsultacjami w gabinecie psychologa dziecięcego nie należy przesadzać. Nie każde zachowanie, które nam jako rodzicom się nie podoba musi koniecznie wskazywać na to, że nasze dziecko ma jakieś problemy. Jeśli jednak zauważymy, że dziecko ma problemy w nauce (trudności w przyswajaniu wiedzy), nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami, jest nadpobudliwe albo zbyt wycofane warto skonsultować to z ekspertem.

Psycholog dziecięcy Grodzisk Mazowiecki, Pruszków

Rodziców oraz dzieci zapraszamy na konsultacje z psychologiem dziecięcym współpracującym z poradnią Progress Clinic w Grodzisku Mazowieckim. Zadaniem naszego specjalisty jest wspieranie rodziny w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy źródłem problemów dziecka są zaburzenia neurologiczne, czy też traumatyczne przeżycia i doświadczenia. Ze względu na lokalizację naszej przychodni na konsultacje szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi zamieszkałych na terenie miast Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Pruszków.

Do góry