Gwarancja Progress Clinic

Profilaktyka to pierwszy krok w kierunku wczesnego wykrycia choroby, umożliwiający jej efektywne leczenie. Badanie USG pomaga potwierdzić diagnozę postawioną na podstawie opisanych przez pacjenta symptomów lub wyeliminować ewentualne hipotezy. Jest też niezbędne do monitorowania chorób, które zostały zdiagnozowane i wymagają regularnej obserwacji.

USG to badanie, które pozwala w bezpieczny sposób prześwietlić każdą część ciała, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania natury medycznej.
W Progress Clinic lekarze pracują na aparatach USG najwyższej klasy SAMSUNG HS50 oraz HITACHI ALOKA ALPHA 6 dających bardzo dobry obraz przekładający się na wynik badania.
Oferujemy szeroki wachlarz badań USG, które wykonywane są zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.

 

Jak wyglądają badania USG?

Badania USG wykonywane są przez lekarza, który tłumaczy na początku jak pacjent powinien się położyć. Pozycja pacjenta jest uzależniona od rodzaju przeprowadzanego badania. Podczas badania USG pacjent musi odsłonić badaną część ciała – np. brzuch, nerki, szyję. Miejsce badania zostaje pokryte specjalnym żelem, który umożliwia uzyskanie pełnego kontaktu głowicy urządzenia ze skórą i wyeliminowaniu pęcherzyków powietrza. Pacjent wykonuje następnie polecenia lekarza – np. oddychanie zgodnie z zaleceniem. Głowica jest przesuwana po miejscu badania, co daje obraz całego badanego narządu wyświetlanego na ekranie urządzenia.

Najpopularniejsze w naszej klinice są badania bioderek oraz USG piersi.

Do góry