CO TO JEST NOWOTWÓR PROSTATY?

Rak prostaty (rak gruczołu krokowego, rak stercza) jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn, najczęściej z względnie powolnym i bezobjawowym przebiegiem. Może rozwijać się bezobjawowo nawet przez kilkanaście lat. Profilaktyką raka gruczołu krokowego powinni zainteresować się mężczyźni po 40 roku życia.

CO POWODUJE?

Przez pierwsza lata rozwoju nowotwór prostaty jest bezobjawowy.
W późniejszym stadium występują zaburzenia w oddawaniu moczu, a w zaawansowanym stadium – bóle kości.

RAK PROSTATY MOŻE PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO:

ZABURZEŃ EREKCJI

TRUDNOŚCI W ZATRZYMANIU ODDWANIA MOCZU

TRUDNOŚCI W ROZPOCZĘCIU ODDAWANIA MOCZU

A W KONSEKWENCJI:

Nieleczony nowotwór może powodować przerzuty do innych organów. Wtedy szansa na wyleczenie gwałtownie maleje.

Żarówka

Mamy na to rozwiązanie!

Raka prostaty możemy zdiagnozować poprzez pobranie wycinków prostaty i przebadaniu ich pod mikroskopem. Lekarz przy asyście pielęgniarki pobiera wycinki wspomagając się aparatem USG, co daje większą precyzję i bezpieczeństwo zabiegu. Czas trwania zabiegu z reguły nie przekracza 30 minut.

Kto przeprowadzi zabieg?

Zabieg wykona Specjalista Urolog Krzysztof Bukowski wraz z wykwalifikowaną pielęgniarką.
Doktor ma za sobą setki przeprowadzonych tego typu zabiegów.

Droga pacjenta

KONTAKT Z NASZĄ REJESTRACJĄ

KOSULTACJA Z LEKARZEM

UMÓWIENIE TERMINU ZABIEGU

ZABIEG

BADANIE HISTOPATO- LOGICZNE

DIAGNOZA

   Gwarancja Progress Clinic

Jak się przygotować do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i otrzymasz od niego wszystkie potrzebne informacje.

Co się stanie jeśli nie
przeprowadzisz tego zabiegu?

 

Objawy mogą się pogłębić. Szansa na wyleczenie maleje.

Jakich efektów
możesz się spodziewać?

 

Pobrane wycinki zostaną przebadane pod kątem występowania nowotworu. W przypadku stwierdzenia obecności komórek nowotworowych lekarz postawi diagnozę i opracuje plan leczenia.

Co Cię powstrzymuje?

  • W Przychodni Progress Clinic personel, który będzie uczestniczył w badaniu styka się z tym schorzeniem na co dzień, dlatego nie będziesz czuł się skrępowany.
  • Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Lekarz wykonujący zabieg nie zrobi Ci krzywdy. Może Ci jedynie pomóc.
  • Rozumiemy, że się obawiasz. Zabieg da możliwość diagnozy i rozpoczęcia leczenia.
  • Prokrastynacja to odkładanie czynności na później. Nie odkładaj tej decyzji zbyt długo. Im szybciej rak prostaty zostanie wykryty, tym szybciej można rozpocząć leczenie i zwiększyć szansę na powrót do zdrowia.

FAQ – najczęściej pytacie o:

Czy ten zabieg boli?

Zabieg nie jest przyjemny, ale jest niezbędny do postawienia diagnozy.

Jaką mam pewność, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony?

W Przychodni Progress Clinic każdy lekarz musiał przejść przez nasz Autorski System Rekrutacji Lekarzy. Specjalista, który się Tobą zajmie ma za sobą setki przeprowadzonych tego typu zabiegów. Przeprowadza je używając aparatu USG co podnosi precyzję wkłucia. Dlatego możesz czuć się bezpiecznie.

Ile to zajmie?

Podczas konsultacji zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu i umówisz się z urologiem na dogodny dla Ciebie termin. Z reguły upływa kilka dni od konsultacji do zabiegu. Zabieg trwa ok 60 minut, po czym wracasz do domu. Badanie wycinków trwa z reguły od 14 do 21 dni. Wynik badania zostanie omówiony z Tobą podczas konsultacji.

Pacjenci o zabiegu:

Od jakiegoś czasu rodzina nie dawała mi spokoju odnośnie wizyty u urologa. A wszystko zaczęło się od tego, że powiedziałem im, że do toalety muszę chodzić bardzo często. Zrobiłem badania moczu i okazało się, że wskaźnik PSA jest bardzo mocno podwyższony. Lekarz skierował mnie na biopsję. Zabieg ... nie ma co tutaj dużo pisać, niezbyt przyjemny. Odczuwałem dyskomfort - szczególnie psychiczny. Choć przyznam, że personel robił, co mógł, abym poczuł się, choć odrobinę mniej zestresowany. Teraz czekam na wynik z pobranych wycinków. Mimo wszystko jestem wdzięczny lekarzowi za profesjonalne podejście. Zabieg trwał około 30 minut. Po wszystkim mogłem opuścić gabinet i udać się do domu. Nie odczuwałem, żadnych nieprzyjemnych skutków po zabiegu.

HENRYK, 63

Biopsja prostaty nie jest badaniem, które poleca się z przyjemnością. Jednak są pewne rzeczy, które mogą podnieść komfort tego zabiegu. Chodzi mi między innymi o personel przychodni. Zabieg ten miałem robiony w placówce Progress Clinic. Kolega polecił mi to miejsce. Za co jestem mu wdzięczny. Ludzie, którzy tutaj pracują, są naprawdę wspaniali. Podejście do pacjenta najwyższych lotów. Samo podejrzenie raka sprawiło, że zacząłem panikować. I chyba nikt mi się nie będzie dziwił. Nie byłem też przekonany do zabiegu, ale w zasadzie nie miałem innego wyjścia. Na szczęście trafiłem do Was. Zabieg trwał niecałe pół godziny. Lekarz wszystko mi ze szczegółami wytłumaczył. Jestem zadowolony. Sprawnie poszło - na całe szczęście. Teraz czekam na wynik.

STANISŁAW, 66

Kontakt

Do góry