CO TO JEST BLIZNA?

W wyniku urazu, oparzenia lub zabiegu chirurgicznego skóra zostaje przerwana. Podczas gojenia się rany często powstaje zbyt dużo tkanki łącznej i tworzą się bliznowce lub blizny przerostowe.

Bliznowiec przypomina narośl. Może być czerwony, ciemnoróżowy bądź siny. Blizna przerostowa z kolei jest twarda, zgrubiała i wypukła, koloru czerwonego.

CO POWODUJE BLIZNA?

Głównie sprawia problemy natury estetycznej. Zdarza się jednak, że daje uczucie „ciągnięcia” skóry.

BLIZNA MOŻE PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO:

ZMNIEJSZENIA RUCHOMOŚCI DANEJ OKOLICY CIAŁA

FRUSTRACJI

BÓLU

A W KONSEKWENCJI DO:

ZMNIEJSZENIA KOMFORTU ŻYCIA

ZMNIEJSZENIA SAMOOCENY

Żarówka

Mamy na to rozwiązanie!

Chirurg wykona zabieg w znieczuleniu miejscowym polegający na wycięciu starej blizny i zszyciu rany powtórnie, tym razem w taki sposób, aby blizna była jak najmniej widoczna. Chirurg na konsultacji kwalifikującej ocenia stan blizny i dobiera taki rodzaj nici, igieł i szycia, aby Pacjent wyszedł z gabinetu z blizną najmniej rzucającą się w oczy.

Kto przeprowadzi zabieg?

Zabieg wykona Specjalista Chirurg Jacek Bieńkowski wraz z wykwalifikowaną pielęgniarką. Doktor w swojej karierze przeprowadził już kilka tysięcy tego typu zabiegów.

Droga pacjenta

KONTAKT Z NASZĄ REJESTRACJĄ

KOSULTACJA Z LEKARZEM

UMÓWIENIE TERMINU ZABIEGU

ZABIEG

REKONWA- LESCENCJA PO ZABIEGU

BLIZNA ZOSTAŁA USUNIĘTA

   Gwarancja Progress Clinic

Jak się przygotować do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i otrzymasz od niego wszystkie potrzebne informacje.

Co się stanie jeśli nie
przeprowadzisz tego zabiegu?

Nieusunięta szpecąca blizna może prowadzić do:

  • Narastającego dyskomfortu
  • Frustracji

Jakich efektów
możesz się spodziewać?

 

  • Szpecąca blizna zostanie usunięta
  • Pozbędziesz się dyskomfortu
  • Twoja samoocena wzrośnie

Co Cię powstrzymuje?

  • Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Lekarz wykonujący zabieg nie zrobi Ci krzywdy. Może Ci jedynie pomóc.
  • Rozumiemy, że jesteś zapracowany. Spokojnie, zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Po tym czasie będziesz mógł wrócić do życia codziennego.
  • Prokrastynacja to odkładanie czynności na później. Może przyzwyczaiłeś się już do swojej szpecącej blizny, ale można ją szybko usunąć. Im szybciej podejmiesz działanie, tym szybciej pobędziesz się problemu

FAQ – najczęściej pytacie o:

Czy zabieg boli?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg nie boli, ale podanie znieczulenia może być nieprzyjemne. Odczucie bólu uzależnione jest od miejsca na ciele.

Jaką mam pewność, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony?

W Przychodni Progress Clinic każdy lekarz musiał przejść przez nasz Autorski System Rekrutacji Lekarzy. Specjalista, który się Tobą zajmie ma za sobą kilka tysięcy przeprowadzonych tego typu zabiegów. Specjalista dobierze odpowiednie nici, igły oraz rodzaj cięcia i szycia, aby blizna była jak najmniej widoczna. Dlatego możesz czuć się bezpiecznie.

Ile to zajmie?

Podczas konsultacji zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu, który zostanie wykonany najprawdopodobniej podczas wizyty. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, ok 2 tygodnie rekonwalescencja.

Pacjenci o zabiegu:

Na czole miałam bliznę o wymiarach ok. 3 centymetrów. Taka pamiątka z dzieciństwa, jak na wsi u dziadków sturlałam się ze schodów. Od ponad 20 lat męczyłam się z nią. Wcześniej próbowałam jakichś maści, ale nic nie pomagało. Każda próba, która kończyła się niepowodzeniem mnie demotywowała, dlatego tyle czasu mi zajęło zdecydowanie się na zabieg chirurgiczny. W końcu umówiłam się na wizytę do dr Bieńkowskiego. Zabieg przeprowadzony był w znieczuleniu miejscowym. Dzięki czemu praktycznie nic nie czułam. Lekarz uprzejmy i miły. Zagadywał od czasu do czasu, dzięki czemu nie myślałam ciągle o tym, co się dzieje. Po zabiegu musiałam stosować specjalną maść (nie pamiętam nazwy, bo to było już ładnych parę miesięcy temu). Trochę nie przemyślałam terminu zabiegu, bo nie mogłam przez jakiś czas się opalać, a to akurat było lato. Polecam.

KATARZYNA, 31

Na zabiegu korekcji blizny z policzka byłem u doktora Bieńkowskiego. Zabieg nie trwał długo - około 30 minut. Odbył się w znieczuleniu miejscowym. Cudów się po nim nie spodziewałem, bo nawet doktor nie gwarantował, że blizna zniknie zupełnie. Cóż, jak widać, warto było być upartym i marzyć, że blizna będzie chociaż odrobinę mniejsza i mniej widoczna. Czasami marzenia się spełniają - co widać na moim przykładzie. Efekt przerósł moje oczekiwania. I co zabawne - lekarza chyba również. Okazało się, że blizna jest bardzo cienka. Jej szerokość to jakiś milimetr. Dziękuję za pomoc. Polecam każdemu, kto ma bliznę i chciałby się jej pozbyć. Nawet jak szanse są małe, to moim zdaniem warto próbować. Przynajmniej można sobie powiedzieć, że zrobiło się wszystko, co było możliwe.

PIOTR, 28

Kontakt

Do góry