CO TO JEST CZYRAK I ROPIEŃ?

Czyrak to ropne zapalenie mieszka włosowego. Początkowo ma postać czerwonego, bolesnego guzka. Czyrak pozostawiony sam sobie rozwija się i zmienia w ropień. Najczęstszą przyczyną powstawania powyższych tworów są bakterie gronkowca złośliwego. Czyrak lub ropień można naciąć. Nie zaleca się samodzielnego wyciskania, gdyż można doprowadzić do poszerzenia infekcji.

CO POWODUJE CZYRAK?

Osoby z czyrakiem mają złe samopoczucie, wysoką temperaturę oraz bolesne węzły chłonne (te położone najbliżej czyraka).

CZYRAK MOŻE PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO:

ZAPALENIA ZATOKI JAMISTEJ

POSOCZNICY

ZAPALENIA OPON MÓZGOWYCH

A W KONSEKWENCJI DO:

BOLESNOŚCI WĘZŁÓW CHŁONNYCH

SZTYWNOŚCI KARKU, OBRZĘKU POWIEK ORAZ PODWÓJNEGO WIDZENIA

DRESZCZY I GORĄCZKI

Żarówka

Mamy na to rozwiązanie!

Podczas konsultacji Chirurg natnie czyrak lub ropień, aby usunąć ropę. Zabieg wykona w znieczuleniu miejscowym. Po nacięciu Specjalista może założyć sączek, aby całkowicie usunąć ropę. Zlecony zostanie antybiotyk i rana się zagoi.

Kto przeprowadzi zabieg?

Zabieg wykona Specjalista Chirurg Jacek Bieńkowski wraz z wykwalifikowaną pielęgniarką. Doktor w swojej karierze przeprowadził kilka tysięcy tego typu zabiegów.

Droga pacjenta

KONTAKT Z NASZĄ REJESTRACJĄ

KOSULTACJA Z LEKARZEM

ZABIEG

REKONWA- LESCENCJA

PACJENT WYLECZONY

   Gwarancja Progress Clinic

Jak się przygotować do zabiegu?

Podczas konsultacji Lekarz zakwalifikuje Cię i przeprowadzi zabieg. Otrzymasz od niego wszystkie potrzebne informacje.

Co się stanie jeśli nie
przeprowadzisz tego zabiegu?

Nieusunięty ropień lub czyrak może doprowadzić do:

  • Zapalenia zatoki jamistej
  • Posocznicy
  • Zapalenia opon mózgowych

Jakich efektów
możesz się spodziewać?

 

  • Przestaniesz odczuwać ból
  • Czyrak zostanie nacięty, rana oczyszczona z ropy
  • Rana się zagoi

Co Cię powstrzymuje?

  • Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Lekarz wykonujący zabieg nie zrobi Ci krzywdy. Może Ci jedynie pomóc.
  • Rozumiemy, że jesteś zapracowany. Spokojnie, zabieg trwa kilkanaście minut. Po tym czasie będziesz mógł wrócić do życia codziennego.
  • Prokrastynacja to odkładanie czynności na później.
  • Im szybciej podejmiesz działanie, tym szybciej pozbędziesz się bólu i zagrożenia powikłaniami.

FAQ – najczęściej pytacie o:

Czy zabieg boli?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg nie boli, ale podanie znieczulenia może być nieprzyjemne. Odczucie bólu uzależnione jest od miejsca na ciele.

Jaką mam pewność, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony?

W Przychodni Progress Clinic każdy lekarz musiał przejść przez nasz Autorski System Rekrutacji Lekarzy. Specjalista, który się Tobą zajmie ma za sobą kilka tysięcy przeprowadzonych tego typu zabiegów. Rana zostanie odpowiednio nacięta i oczyszczona z ropy. Zlecony zostanie również antybiotyk. Dlatego możesz czuć się bezpiecznie.

Ile to zajmie?

Podczas konsultacji zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu, który zostanie wykonany najprawdopodobniej podczas wizyty. Zabieg trwa kilkanaście minut, a rekonwalescencja około 2 tygodni.

Pacjenci o zabiegu:

Pojawiłem się u dr. Bieńkowskiego w celu usunięcia niewielkiego ropnia pod pachą. Nieprzyjemne strasznie, bo nawet ręki nie mogłem do góry za bardzo podnieść, bo skóra się mocno naciągała i bolało. Przyznaję, że jestem naprawdę zadowolony. Z racji tego, że był to niewielki ropień, doktor zdecydował się na przeprowadzenie zabiegu bez znieczulenia. Pomyślałem, że będę twardy - chyba. No, ale okazało się w zasadzie, że na szczęście twardy być nie musiałem, bo szczerze mówiąc, bólu nie czułem wcale. Jedynie delikatny dyskomfort. Od zabiegu minęło już kilka miesięcy. Mogę spokojnie powiedzieć, że nie widzę nic, co mogłoby mnie zaniepokoić. Jestem usatysfakcjonowany i mogę przychodnię polecić z czystym sumieniem. Dzięki wspaniałym profesjonalistom, którzy tu pracują, można bez obaw korzystać z ich usług. Polecam.

PATRYK, 24

Skierowałem się do przychodni w celu usunięcia czyraków. Zabieg odbył się dwa tygodnie temu. Już teraz mogę bez przeszkód powiedzieć, że jestem wdzięczny za pomoc, jakiej mi udzielono. Zabieg usunięcia czyraków przeprowadzony był w moim przypadku w znieczuleniu miejscowym. Nie trwał długo, bo około godziny razem z konsultacją. Byłem zaskoczony, że tak szybko poszło. Doktor miły, pielęgniarka uśmiechnięta. Jestem pod wrażeniem. Cieszę się, że spotkałem na swojej drodze zespół pełen profesjonalizmu. Wróciłem do domu zadowolony. Moja żona dumna jest z siebie, bo to ona znalazła Państwa stronę internetową i to ona namówiła mnie do tego zabiegu. Dziękuję za pomoc ekipo Progress Clinic.

ROBERT, 38

Kontakt

Do góry