CO TO JEST WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ?

Wrastające paznokcie są problemem bardzo częstym. Zazwyczaj jest to paznokieć rosnący w dół, co może być przypadłością genetyczną. Równie często pojawia się ta przypadłość u Pacjentów, u których pojawił się uraz mechaniczny paznokcia. Nieprawidłowe obcinanie paznokci lub chodzenie w ciasnych butach potrafi przyspieszyć pojawienie się schorzenia.

CO POWODUJE WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ?

Poza narastającym bólem oraz problemem w normalnym poruszaniu wrastający paznokieć może przyczynić się do wielu powikłań.

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ MOŻE PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO:

INFEKCJI BAKTERYJNYCH, WIRUSOWYCH ORAZ GRZYBICZYCH

ZANOKCICY

ROPOWICY

A W KONSEKWENCJI DO:

PRZEWLEKŁEGO STANU ZAPALNEGO

Żarówka

Mamy na to rozwiązanie!

W Przychodni Progress Clinic Specjalista Chirurg przeprowadza zabieg w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa kilkanaście minut, a Pacjent może od razu wrócić do domu. Szczegółowych zaleceń pielęgnacyjnych udziela specjalista po zabiegu.

Kto przeprowadzi zabieg?

Zabieg wykona Specjalista Chirurg Jacek Bieńkowski wraz z wykwalifikowaną pielęgniarką. Doktor w swojej karierze przeprowadził ponad tysiąc tego typu zabiegów.

Droga pacjenta

KONTAKT Z NASZĄ REJESTRACJĄ

KOSULTACJA Z LEKARZEM

UMÓWIENIE TERMINU ZABIEGU

ZABIEG

REKONWA- LESCENCJA PO ZABIEGU

PACJENT WYLECZONY

   Gwarancja Progress Clinic

Jak się przygotować do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i otrzymasz od niego wszystkie potrzebne informacje.

Co się stanie jeśli nie
przeprowadzisz tego zabiegu?

Nieleczony wrastający paznokieć może prowadzić do:

  • Narastającego bólu
  • Infekcji bakteryjnych, wirusowych oraz grzybiczych
  • Zanokcicy
  • Ropowicy

Jakich efektów
możesz się spodziewać?

 

  • Stan zapalny zostanie wyleczony, a przyczyna usunięta
  • Po zabiegu paznokieć będzie rósł prawidłowo
  • Twoje buty znowu będą wygodne

Co Cię powstrzymuje?

  • Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Lekarz wykonujący zabieg nie zrobi Ci krzywdy. Może Ci jedynie pomóc.
  • Rozumiemy, że jesteś zapracowany. Spokojnie, zabieg trwa kilkanaście minut. Po tym czasie będziesz mógł wrócić do życia codziennego.
  • Prokrastynacja to odkładanie czynności na później. W tym przypadku zwlekanie może spowodować niepotrzebne schorzenia kończące się nawet amputacją. Im szybciej podejmiesz działanie, tym szybciej pobędziesz się problemu

FAQ – najczęściej pytacie o:

Czy zabieg boli?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Z uwagi na fakt, że zastrzyk jest wykonywany cienką igłą pacjenci z reguły nie czują bólu.

Jaką mam pewność, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony?

W Przychodni Progress Clinic każdy lekarz musiał przejść przez nasz Autorski System Rekrutacji Lekarzy. Specjalista, który się Tobą zajmie ma za sobą kilka tysięcy przeprowadzonych tego typu zabiegów. Używa bardzo dobrych, sprawdzonych narzędzi i materiałów medycznych. Dlatego możesz czuć się bezpiecznie.

Ile to zajmie?

Podczas konsultacji zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu, który zostanie wykonany najprawdopodobniej podczas wizyty. Zabieg trwa kilkanaście minut, ok 2 tygodnie rekonwalescencja. I po problemie :)

Pacjenci o zabiegu:

Nie raz zdarzyło mi się machnąć ręką podczas obcinania paznokci na fakt, że zaczyna pojawiać się problem. Wychodziłam z założenia, że sama przecież dam sobie radę załatwić takie podstawowe czynności i nie potrzebuję w tym niczyjej pomocy. No i patrzcie, jak bardzo się pomyliłam. Po czasie okazało się, że problem z wrastającymi paznokciami zaczął się pogłębiać. Pojawiły się jakieś delikatne stany zapalne, które sprawiały, że w ogóle ciężko mi było założyć skarpetkę, nie wspominając o bucie. Siłą rzeczy, każdy krok przynosił sporą dawkę bodźców, na których nie koniecznie mi zależało. Zmuszona byłam szukać przychodni, która zajęłaby się moim problemem dosłownie od ręki. Na szczęście trafiłam na szybkie terminy u Was. Teraz jestem już po zabiegu i przyznam, że ulga, jaką czuję, jest wyjątkowa. Uwierzcie mi, że warto. Doktorze, bardzo dziękuję za pomoc.

MARTA, 32

Trochę przykre jest przyznawanie się do tego, że potrafiłam doprowadzić swoje stopy do stanu, którego nie polecam nawet wrogowi. Mam już prawie 50 lat, jednak zawsze starałam się dbać o siebie i swój wygląd. Nie za bardzo jednak zwracałam uwagę na problem, jakim są wrastające paznokcie. Stwierdziłam, że przecież nie ma się czym aż tak bardzo przejmować. Codzienna pielęgnacja powinna załatwić sprawę. Niestety, nie załatwiła. Problem się nasilał, pojawiły się, chociażby problemy z zakładaniem butów. W końcu zmuszona byłam udać się do chirurga. Jedno jest pewne - nie żałuję tej decyzji. Teraz mogę nie tylko chodzić bez uczucia bólu, ale nawet dzięki zabiegowi, mogę pozwolić sobie na szpilki ze zwężanym czubkiem, o których zawsze marzyłam. Jestem zadowolona zarówno z jakości usług, jak i z efektów jakie przyniósł zabieg. Dziękuję całemu zespołowi Progress Clinic.

ANNA, 49

Kontakt

Do góry