CO TO JEST ZMIANA SKÓRNA?

Najczęściej jest to zmiana łagodna, która nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia. Pojawiają się jednak zmiany nowotworowe złośliwe, dla których czas wycięcia ma znaczenie.

CO POWODUJE ZMIANA SKÓRNA?

Jeżeli zmiana jest łagodna to jest to problem natury wyłącznie estetycznej. Jeżeli jednak zmiana jest nowotworem złośliwym to czas działa na niekorzyść Pacjenta.

ZMIANY SKÓRNE MOGĄ PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO:

ROZWOJU NOWOTWORU ZŁOŚLIWEGO

NIEESTETYCZNEGO WYGLĄDU

FRUSTRACJI

A W KONSEKWENCJI DO:

PRZERZUTÓW NOWOTWORU

ZMNIEJSZENIA KOMFORTU ŻYCIA

ZMNIEJSZENIA SAMOOCENY

Żarówka

Mamy na to rozwiązanie!

Specjalista wykona zabieg w znieczuleniu miejscowym polegający na usunięciu zmiany.
Chirurg dobierze taki rodzaj nici, igieł i szycia, aby ślad po zabiegu był jak najmniejszy. Ma to znaczenie szczególnie na twarzy. W zależności od rodzaju zmiany może być konieczne przeprowadzenie badania pobranego wycinka. Tylko podczas badania histopatologicznego Diagnosta jest w stanie w 100% ocenić czy tkanka, którą bada jest nowotworem złośliwym czy zmianą łagodną.

Kto przeprowadzi zabieg?

Zabieg wykona Specjalista Chirurg Jacek Bieńkowski wraz z wykwalifikowaną pielęgniarką. Doktor w swojej karierze przeprowadził kilka tysięcy tego typu zabiegów.

Droga pacjenta

KONTAKT Z NASZĄ REJESTRACJĄ

KOSULTACJA Z LEKARZEM

UMÓWIENIE TERMINU ZABIEGU

ZABIEG

GOJENIE SIĘ RANY + HIST-PAT

OSTATECZNA DIAGNOZA

   Gwarancja Progress Clinic

Jak się przygotować do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i otrzymasz od niego wszystkie potrzebne informacje.

Co się stanie jeśli nie
przeprowadzisz tego zabiegu?

Nieusunięta zmiana skórna może prowadzić do:

 • Rozwoju i przerzutów nowotworu złośliwego
 • Nieestetycznego wyglądu
 • Zmniejszenia komfortu życia
 • Frustracji

Jakich efektów
możesz się spodziewać?

 

 • Zmiana skórna zostanie usunięta
 • Usunięta zmiana zostanie zdiagnozowana
 • Pozbędziesz się dyskomfortu
 • Twoja samoocena wzrośnie

Co Cię powstrzymuje?

 • Boisz się, że coś pójdzie nie tak? Lekarz wykonujący zabieg nie zrobi Ci krzywdy. Może Ci jedynie pomóc.
 • Rozumiemy, że jesteś zapracowany. Spokojnie, zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po tym czasie będziesz mógł wrócić do życia codziennego.
 • Prokrastynacja to odkładanie czynności na później. Może przyzwyczaiłeś się już do swojej zmiany. Warto jednak pokazać ją Chirurgowi, aby ocenił potrzebę zbadania zmiany pod kątem histopatologicznym. Im szybciej podejmiesz działanie, tym szybciej będzie można rozpocząć leczenie w przypadku wykrycia nowotworu złośliwego.

FAQ – najczęściej pytacie o:

Czy zabieg boli?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg nie boli, ale podanie znieczulenia może być nieprzyjemne. Odczucie bólu uzależnione jest od miejsca na ciele.

Jaką mam pewność, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony?

W Przychodni Progress Clinic każdy lekarz musiał przejść przez nasz Autorski System Rekrutacji Lekarzy. Specjalista, który się Tobą zajmie ma za sobą kilka tysięcy przeprowadzonych tego typu zabiegów. Chirurg dobierze odpowiednie nici, igły oraz rodzaj cięcia i szycia, aby blizna była jak najmniej widoczna. Dlatego możesz czuć się bezpiecznie.

Ile to zajmie?

Podczas konsultacji zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu, który zostanie wykonany najprawdopodobniej podczas wizyty. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Na wynik badania histopatologicznego poczekasz około 3 tygodni. W tym czasie rana powinna się zagoić. Zostaniesz przez nas poinformowany o wyniku badań.

Pacjenci o zabiegu:

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do swoich pieprzyków, to radzę mu się ich pozbyć. W połowie tego roku byłam u doktora Bieńkowskiego na usunięciu 3 pieprzyków. Dzięki znieczuleniu zabieg był bezbolesny. Zdecydowanie też nie należał do najdłuższych. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Zmiana została usunięta w całości. Blizna, jaka została po zabiegu jest niemal niewidoczna - co też było dla mnie bardzo ważne. Muszę mocno się przyjrzeć, żeby cokolwiek dostrzec. No, ale najważniejsze, że po pieprzykach nie ma ani śladu. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu musiałam uważać na to, aby rana nie miała styczności z wodą. Szwy zdjęto mi po kilku dniach. Zdecydowanie polecam doktora Bieńkowskiego. Mogę też powiedzieć spokojnie, że panie w recepcji także na duży plus.

WIKTORIA, 23

Od dziecka na prawym ramieniu, tuż nad pachą miałam widocznego włókniaka. Odstająca zmiana skórna, która nie była z punktu widzenia zdrowotnego powodem do niepokoju. Jednak zawsze była dla mnie niemiłym akcentem, przez który wstydziłam się nosić koszulki na ramiączkach. Dodatkowo było to też miejsce, w którym włókniak czasami uszkadzał się przez otarcia spowodowane ramiączkiem od biustonosza. Mniej lub bardziej boleśnie, jednak nie było to nic przyjemnego. Zresztą od lat stanowił on powód moich kompleksów. Dlatego właśnie przed pewnymi wakacjami, postanowiłam zapisać się na zabieg do doktora Jacka Bieńkowskiego. Przychodnię poleciła mi koleżanka, która kilka razy korzystała z usług. Byłam więc spokojna. Zresztą obsługa na najwyższym poziomie i przemiła atmosfera, mówią też same za siebie. Zabieg się udał, ja jestem zadowolona a szafa napełnia się koszulkami na ramiączkach :)

MONIKA, 26

Kontakt

Do góry