CO TO JEST ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA?

Do zespołu cieśni nadgarstka dochodzi na skutek długotrwałego ucisku na nerw pośrodkowy w miejscu jego przebiegu przez tzw. kanał nadgarstka – wąską przestrzeń po dłoniowej stronie ręki. Przyczynami ucisku są najczęściej stany zapalne pochewek ścięgnistych oraz innych tkanek otaczających.

CO POWODUJE ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA?

Początkowe objawy zaobserwowane przez pacjenta to drętwienie i mrowienie palców, zwykle od kciuka do palca trzeciego. Objawy najczęściej pojawiają się w nocy. Mogą również występować przy czynnościach wymagających zaginania nadgarstka jak np. kierowanie samochodem, mycie naczyń czy właśnie pracy przy komputerze. W stanach zaawansowanych dochodzi też do zaniku mięśni kłębu, trudności prawidłowego chwytu czy braku możliwości ścisku ręki w pięść. Zmniejsza się precyzja wykonywanych czynności. Często przedmioty wypadają z ręki.

ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA MOŻE PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO:

ZANIKU MIĘŚNI KŁĘBU

DRĘTWIENIA PALCÓW

MROWIENIA PALCÓW

A W KONSEKWENCJI DO:

BRAKU MOŻLIWOŚCI ŚCISKU RĘKI W PIĘŚĆ

TRUDNOŚCI PRAWIDŁOWEGO CHWYTU

TRUDNOŚCI PRZY CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH

Żarówka

Mamy na to rozwiązanie!

W Przychodni Progress Clinic zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje małe nacięcie po dłoniowej stronie nadgarstka. Zabieg trwa około 30 minut, po których pacjent może wrócić do domu. Po 10 dniach szwy zostaną zdjęte. Szczegółowych zaleceń pielęgnacyjnych udziela specjalista po zabiegu.

Kto przeprowadzi zabieg?

Zabieg wykona Specjalista Chirurg Plastyczny dr n. med. Joanna Jutkiewicz wraz z wykwalifikowaną pielęgniarką. Doktor w swojej karierze przeprowadziła już wiele takich zabiegów.

Droga pacjenta

KONTAKT Z NASZĄ REJESTRACJĄ

KOSULTACJA Z LEKARZEM

UMÓWIENIE TERMINU ZABIEGU

ZABIEG

REKONWA- LESCENCJA PO ZABIEGU

PACJENT WYLECZONY

   Gwarancja Progress Clinic

Jak się przygotować do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu i otrzymasz od niego wszystkie potrzebne informacje.

Co się stanie jeśli nie
przeprowadzisz tego zabiegu?

Nieleczony zespół cieśni nadgarstka może prowadzić do:

  • Silnych dolegliwości bólowych
  • Zaniku mięśni kłębu
  • Drętwienia palców
  • Mrowienia palców
  • Braku możliwości ścisku ręki w pięść
  • Trudności prawidłowego chwytu
  • Trudności przy codziennych czynnościach

Jakich efektów
możesz się spodziewać?

 

  • Dolegliwości ustąpią
  • Twoja ręka powróci do pełnej sprawności
  • Twoje schorzenie zostanie wyleczone

FAQ – najczęściej pytacie o:

Czy zabieg boli?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg nie boli, ale podanie znieczulenia może być nieprzyjemne. Jeżeli po zabiegu wystąpią dolegliwości bólowe lekarz może zlecić stosowanie doustnych leków przeciwbólowych.

Jaką mam pewność, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony?

W Przychodni Progress Clinic każdy lekarz musiał przejść przez nasz Autorski System Rekrutacji Lekarzy. Specjalista, który się Tobą zajmie ma za sobą wiele przeprowadzonych tego typu zabiegów. Chirurg dobierze odpowiednie nici, igły oraz rodzaj cięcia i szycia, aby blizna była jak najmniej widoczna.

Ile to zajmie?

Podczas konsultacji zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu i umówisz się z lekarzem na dogodny dla Ciebie termin. Zabieg trwa około 30 minut i będziesz mógł wrócić do domu. Po 10 dniach szwy zostaną zdjęte.

Kontakt

Do góry