Select Page

Zabiegi Chirurg Plastyczny

Zabiegi Chirurg Plastyczny

W Przychodni Progress Clinic zabiegi z Chirurgii Plastycznej wykonuje dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska, Specjalista Chirurg Plastyczny, Specjalista Chirurg Dziecięcy.

 

Korekta odstających uszu – zabieg

 

stubborn kid with an attitude ignoring parents scolding, blocking ears

Dr n. med. Joanna Jutkiewicz – Sypniewska
Lek. med. Jacek Bieńkowski
Pielęgniarka chirurgiczna, instrumentariuszka Sonia Skoczkowska
Problem odstających uszu jest jednym z najczęściej występujących przypadków u pacjentów zgłaszających się do specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. Szacowane jest, że nawet 5% populacji cierpi na to nie szkodliwe odstępstwo od normy anatomicznej.

Dla wielu pacjentów jest to poważny problem psychologiczny. Przeprowadzenie zabiegu prowadzi do poprawy wyglądu oraz zwykle likwiduje przyczynę kompleksów co z kolei generuje większą pewność siebie i otwartość na świat.

 

   W przychodni Progress Clinic zabieg ten wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Realizowany jest w zespole chirurgicznym przez specjalistę chirurgii plastycznej i dziecięcej dr n. med. Joannę Jutkiewicz – Sypniewską, specjalistę chirurgii ogólnej lek.med. Jacka Bieńkowskiego oraz pielęgniarkę chirurgiczną, instrumentariuszkę Sonię Skoczkowską. Zabieg w zależności od rodzaju wady może trwać nawet od 1 godziny do 2 godzin. Cięcie zwykle umieszczone jest na tylnej powierzchni ucha – niewidoczne w przyszłości.

   W przychodni Progress Clinic przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z dr n. med. Joanną Jutkiewicz – Sypniewską, która przedstawi sposób leczenia. Pacjent otrzyma informację na temat przygotowania do zabiegu, a także niezbędnych badań do wykonania.

 

Po zabiegu.

   W zależności od zaleceń lekarza wykonującego zabiegu szwy i opatrunek usuwa się w 10 dobie od dnia zabiegu. Po zabiegu zalecane jest noszenie przez okres od 2 do 4 tygodni opaski, która utrzyma położenie małżowiny w odpowiedniej pozycji i zabezpieczy przed urazami.

Cennik:

Korekcja odstających uszu – zabieg 3800 – 4500 zł

 

Ginekomastia

 

Tors męski prawidłowa budowa

Dr n. med. Joanna Jutkiewicz – Sypniewska
Lek. med. Jacek Bieńkowski
Pielęgniarka chirurgiczna, instrumentariuszka Sonia Skoczkowska
   Większy biust w mnogiej ilości przypadków kojarzymy głównie z kobietami. To wstydliwy problem, nie raz dla kobiet jak i dla mężczyzn. Przerost piersi u mężczyzn i chłopców występuje stosunkowo często.

   Przyczyną powiększenia się piersi może być powiększony gruczoł, nagromadzenie się tkanki tłuszczowej lub jednocześnie oba te stany. Współczesna medycyna pozwala skutecznie ten problem rozwiązać.
   Jeśli po konsultacji z chirurgiem plastycznym dr n. med. Joanną Jutkiewicz – Sypniewską ocena rozległości zmiany u pacjenta będzie nie wielka oraz nie będzie wymagała znieczulenia ogólnego w przychodni Progress Clinic realizujemy zabiegi w warunkach ambulatorium. Zabiegi wykonywane są przez zespół chirurgiczny specjalistę chirurgii plastycznej oraz dziecięcej dr n. med. Joannę Jutkiewicz-Sypniewską, specjalistę chirurgii ogólnej lek. med. Jacka Bieńkowskiego oraz pielęgniarkę chirurgiczną, instrumentariuszkę Sonię Skoczkowską.

 

   Zabieg polega na usunięciu gruczołu piersiowego oraz części nadmiaru tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu wykonywane jest nie wielkie nacięcie chirurgiczne na granicy otoczki sutkowej. Po zabiegu pobrana tkanka zostaje przekazana do badania histopatologicznego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu wynosi zwykle około 1,5 godziny. Po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do domu.

 

   Zapraszamy do przychodni Progress Clinic w Grodzisku Mazowieckim na konsultację z dr n. med. Joanna Jutkiewicz – Sypniewską, która zleci konieczne badania, wyjaśni sposób leczenia oraz ewentualnie zakwalifikuje do operacji.

 

Po zabiegu.

   Usunięcie szwów następuje w okolicach 14 doby po zabiegu. W trakcie rekonwalescencji zalecane jest noszenie kamizelki uciskowej przez czas około 4 tygodni.

Cennik:

Ginekomastia 5500 – 6500 zł

Plastyka powiek – blefarohalasis

 

Plastyka powiek

Dr n. med. Joanna Jutkiewicz – Sypniewska
Pielęgniarka chirurgiczna, instrumentariuszka Sonia Skoczkowska
   W raz z upływem czasu cienka skóra, która znajdująca się na powiekach traci właściwości elastyczne. Skutkiem tego procesu jest zjawisko „zwisania” nadmiaru skóry na górnej powiece. W zaawansowanych przypadkach może to ograniczać pole widzenia, a twarz nabiera smutnego wyrazu.

   W przychodni Progress Clinic przeprowadzamy zabiegi plastyki powiek górnych. Zabiegi te wykonywane są przez zespół chirurgiczny specjalistę chirurgii plastycznej i dziecięcej dr n. med. Joannę Jutkiewicz – Sypniewską oraz pielęgniarkę chirurgiczną, instrumentariuszkę Sonię Skoczkowską

Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, trwają zwykle około godziny.

 

1.) Opadnięta powieka (Ptosis) – to wrodzone lub nabyte niskie ustawienie powieki górnej. Przyczyny opadania powieki górnej mogą być wrodzone np. zaburzenia rozwoju lub funkcji mięśnia dźwigającego powiekę, a także nabyte np. urazy, blizny czy nieprawidłowe unerwienie. Zabieg polega na skróceniu mięśnia dźwigacza, odpowiedzialnego za jego położenie.
2.) Korekcja powieki (Blefaroplastyka) – zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry nagromadzonej w powiekach górnych. Przyczyną tego schorzenia najczęściej jest wiek lub po prostu wada wrodzona. Usuwany jest nadmiar skóry i tłuszczu z powiek górnych i okolic oka. Cięcie przeprowadza się w naturalnym fałdzie, dzięki czemu blizna jest później mało widoczna.
3.) Usunięcie kępek żółtych (Xanthelasma) – kępki żółte powstają w związku z zaburzeniami metabolicznymi i predyspozycjami genetycznymi. Objawia się żółtymi, często rozlanymi zmianami na powiekach i w kącikach oczu. Zabieg polega na usunięciu powstałych zmian.

   Zabiegi plastyki powiek w przychodni Progress Clinic wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych. Zabiegi wykonywane są zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z dr n. med. Joanną Jutkiewicz-Sypniewską, która oceni wielkość zmian i możliwości leczenia. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzyma komplet informacji na temat przygotowania do zabiegu oraz wymaganych badań.

Po zabiegu.  

   Po operacji zalecane jest stosowanie zimnych kompresów w okolicy powiek celem zmniejszenia obrzęków i krwiaków. Zwykle ustępują po upływie około tygodnia. Zaleca się unikanie przebywania na słońcu. Należy stosować krople w celu uśmierzenia uczucia swędzenia i pieczenia powiek. Delikatny makijaż może być już stosowany po około 10 dobie od zabiegu. Usunięcie szwów następuje w okolicach 7 doby od zabiegu.

Cennik:

Plastyka powiek – blefarohalasis 3500 – 4500 zł

 

Leczenie Ran Przewlekłych i Oparzeń

 

Horrible burns on female hand isolated on white

Jest to „konik” Pani dr n. med. Joanny Jutkiewicz-Sypniewskiej. Pani Doktor od lat zajmuje się tematyką Oparzeń, Leczenia Ran Przewlekłych oraz Chirurgią Plastyczną. Obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim doktorat na temat oparzeń. Dzięki latom spędzonym na oddziałach szpitali nieuniwersyteckich (ostre dyżury, szeroki zakres przypadków) Pani Doktor jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy w tej tematyce.
 

 

Gangliony Rąk

 

Ganglion cyst

Inaczej Torbiel Galaretowata to guzek na nadgarstku ręki. Nie jest to zmiana nowotworowa, jednak nieleczona może doprowadzić do ograniczenia ruchomości stawów oraz niedowładu mięśni. Częściej występuje u kobiet w wieku między 20. a 40. rokiem życia. Czasami Ganglion potrafi zniknąć sam, ale w przypadku gdy tak się nie dzieje lekarz podejmuje odpowiednie leczenie.

 Z reguły Ganglion zostaje nakłuty i Chirurg odsysa zalegający płyn. Ta przypadłość bardzo często niestety powraca i pozbycie się Ganglionu na stałe wymaga wycięcia zmiany. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z Chirurgiem.

 

Umów wizytę

tel. 22 888 55 55

e-mail: rejestracja@progressclinic.pl

Możesz zapisać się również przez formularz kontaktowy – oddzwonimy do Ciebie:

*pole obowiązkowe

 

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