Select Page

Zabiegi Laryngologiczne

Zabiegi Laryngologiczne

W Przychodni Progress Clinic Zabiegi Laryngologiczne wykonuje Specjalista Otorynolaryngolog dr n. med. Joanna Michalska.

 

Płukanie Zatok – Zabieg Proetza

 

Woman with sinus pressure pain.

Nos razem z zatokami przynosowymi spełnia ważną funkcję w zakresie prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Występujące zmiany zapalne zaburzają tę rolę. Dodatkowo upośledzona zostaje funkcja usuwania wydzieliny z zatok przynosowych i nosa. Zalegająca wydzielina często wtedy zasycha na powierzchni błony śluzowej nosa i zamyka ujście zatok.

W tym przypadku samo „wydmuchiwanie” nosa jest niewystarczające, aby ją usunąć. Rozwiązaniem problemu jest bezbolesny zabieg płukania nosa i zatok przynosowych specjalnym roztworem.

Cena: 200 zł + lek Pacjenta

 

Przednia Tamponada Nosa

 

junge Frau hat Nasen bluten

Jest to zabieg przeznaczony dla Pacjentów u których występują większe krwawienia z nosa, a uciskanie skrzydełek nosa nie przynosi rezultatów. W takim przypadku można zastosować zabieg polegający na szczelnym wypełnieniu nosa setonem (gazą nasączoną odpowiednio dobranym preparatem). Seton pozostawia się w nosie Pacjenta przez 1 -2 dni.

Cena: 250 zł

 

Manewr Diagnostyczny Hallpike’a

 

Woman with vertigo. Young female patient suffering from dizziness

Zawroty głowy są jednym z najczęstszych objawów choroby u Pacjentów. Główne przyczyny zawrotów głowy mogą mieć podłoże między innymi laryngologiczne. Bardzo ważne jest, aby Pacjent bardzo dokładnie opisał charakter dolegliwości. Jedną z najczęstszych przyczyn zawrotów głowy są łagodne położeniowe zawroty głowy. To schorzenie można rozpoznać poprzez wykonanie Manewru Diagnostycznego Hallpike’a.

Manewr polega na ocenie przez Lekarza zachowania Pacjenta po wykonaniu w odpowiedni sposób przez Pacjenta zmiany pozycji z siedzącej na leżącą. Po diagnozie Lekarz może podjąć decyzję o zastosowaniu kuracji.

Cena: 100 zł

 

Manewry Uwalniające w Łagodnych, Położeniowych Zawrotach Głowy

 

Female Patient Being Reassured By Doctor In Hospital Room

Pacjenci cierpiący na Zawroty Głowy podczas konsultacji ze Specjalistą Otorynolaryngologiem mogą być zakwalifikowani do przeprowadzenia Manewrów Uwalniających. Jest to zabieg polegający na odpowiednim ułożeniu Pacjenta i zmianie jego pozycji kilkukrotnie. Zabieg ten ma za zadanie zmniejszyć odczuwane dolegliwości.

 Cena: 150 zł

 

Usuwanie Drobnych Zmian z Błon Śluzowych Jamy Ustnej, Gardła, Nosa

 

arzt untersucht den rachenraum

Zmiany łagodne i przednowotworowe występujące w Jamie Ustnej, Gardle czy Nosie najczęściej spotykane są u palaczy oraz Pacjentów pijących alkohol. Ich powstaniu przyczyniają się również uszkodzenia mechaniczne oraz wirus HPV. Zmiany łagodne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia Pacjenta, ale zmiany przednowotworowe mogą zamienić się w zmianę złośliwą.

 Zmiany zarówno łagodne jak i przednowotworowe mogą mieć postać owrzodzeń, guzków lub zmian rozrostowych. Podczas zabiegu zmiana występująca na błonie śluzowej Pacjenta jest usuwana oraz oceniana w badaniu histopatologicznym.

Cena: od 150 zł + badanie histopatologiczne
 

Pędzlowanie Gardła

 

Woman With Hands Around Her Neck

Ból Gardła jest zazwyczaj oznaką nadchodzącej choroby. Aby usunąć już rozwijającą się chorobę możemy zdecydować się na zabieg Pędzlowania Gardła specjalnym preparatem dobranym przez lekarza. Zabieg ma zapobiec rozwojowi choroby, a miejscowe celowanie w chorobę przyspieszy dojście do zdrowia.

Cena: 50 zł

 

Specjalista Otorynolaryngolog dr n. med. Joanna Michalska przeprowadza w Progress Clinic również zabiegi:

 

Wymiana rurki tracheotomijnej

Usuwanie ciał obcych z nosa uszu i migdałków

Czyszczenie uszu (płukanie, ssak)

Przedmuchiwanie trąbek słuchowych