Gwarancja Progress Clinic

W Przychodni Progress Clinic poszerzyliśmy naszą ofertę o wykonywanie Zabiegów Ortopedycznych. Nasz gabinet zabiegowy jest przystosowany i wyposażony w sprzęt i urządzenia, które dają Państwu gwarancję, że każdy Pacjent będzie obsłużony według restrykcyjnych wymagań sanitarnych. Zabiegi wykonują Ortopeda dr Piotr Modzelewski oraz Specjalista Chirurg dr n. med. Joanna Jutkiewicz-Sypniewska.

Do zespołu cieśni nadgarstka dochodzi na skutek długotrwałego ucisku na nerw pośrodkowy w miejscu jego przebiegu przez tzw. kanał nadgarstka – wąską przestrzeń po dłoniowej stronie ręki. Przyczynami ucisku są najczęściej stany zapalne pochewek ścięgnistych oraz innych tkanek otaczających.

Najczęściej do tego schorzenia dochodzi z powodu przewlekłego urazu np. długotrwałej pracy przy komputerze.

Początkowe objawy zaobserwowane przez pacjenta to drętwienie i mrowienie palców, zwykle od kciuka do palca trzeciego.

Objawy najczęściej pojawiają się w nocy. Mogą również występować przy czynnościach wymagających zaginania nadgarstka jak np. kierowanie samochodem, mycie naczyń czy właśnie pracy przy komputerze.
W stanach zaawansowanych dochodzi też do zaniku mięśni kłębu , trudności prawidłowego chwytu czy braku możliwości ścisku ręki w pięść. Zmniejsza się precyzja wykonywanych czynności. Często przedmioty wypadają z ręki.

Im wcześniej uda się zdiagnozować schorzenie i rozpocząć leczenie tym mniejsze jest ryzyko nieodwracalnego uszkodzeni nerwu pośrodkowego. W początkowym etapie choroby można zalecać zabiegi fizjoterapeutyczne i nakładać specjalne gipsowe łuski, następnym jest już tylko leczenie chirurgiczne.

W przychodni Progress Clinic zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatorium przez specjalistę chirurgii plastycznej oraz dziecięcej dr n. med. Joannę Jutkiewicz – Sypniewską w zespole z pielęgniarką chirurgiczną, instrumentariuszką Sonią Skoczkowską. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z niewielkiego nacięcia po dłoniowej stronie nadgarstka. Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut, po zabiegu pacjent o własnych siłach może opuścić przychodnię i wrócić do domu.

W przypadku podejrzenia tego schorzenia wymagana jest konsultacja z dr n. med. Joanna Jutkiewicz – Sypniewską w przychodni Progress Clinic , która po badaniu oceni możliwości leczenia . Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzyma komplet informacji na temat przygotowania do zabiegu i wymaganych badań.

Po zabiegu.

Pacjentom szwy usuwane są w 10 dobie od dnia zabiegu. Wskazane są też ćwiczenia usprawniające według zaleceń lekarza, a w razie dolegliwości bólowych stosowanie doustnych leków przeciwbólowych.

Cennik:

Zespół cieśni nadgarstka – zabieg 3500 zł

Do góry