Select Page

Długie terminy oczekiwania na wizyty… Kolejki w poczekalniach… Brak należytej uwagi ze strony lekarza…Ograniczenia w zakresie przepisywania badań diagnostycznych… Rosnąca liczba Polaków rezygnuje z publicznej służby zdrowia na rzecz prywatnej opieki zdrowotnej. Czy słusznie? Czy wybierając przychodnię lekarską warto płacić dodatkowo za wizyty, które w placówce publicznej oferowane są za darmo w ramach współpracy z NFZ? Coraz częściej odpowiadamy na to pytanie twierdząco. Jednych z nas denerwują długie kolejki do specjalistów, z którymi – jeśli wierzyć lekarzowi rodzinnemu – powinniśmy się skonsultować NATYCHMIAST, innych deprymuje sposób, w jaki traktowani są pacjenci na NFZ.

Jednej z pań bardzo zależało na tym, żeby leczyć się u kobiety ginekologa. Ze względu na brak dostępnych terminów na pierwszą wizytę pacjentka zarejestrowała się prywatnie. Było miło i profesjonalnie. Na wejściu do gabinetu uścisk dłoni. Pogłębiony wywiad lekarski. Na kolejną wizytę do tego samego specjalisty pacjentce udało się już umówić na NFZ. Wrażenia z drugiej wizyty były nieporównywalnie gorsze od pierwszej i tak, kobieta zdecydowała się zarówno na zmianę lekarza ginekologa, jak i przychodni. Taki przykładów jest naprawdę wiele, zwłaszcza w placówkach, które łączą piekę publiczną z usługami świadczonymi prywatnie. Nic więc dziwnego w tym, że coraz częściej poszukując rzetelnej opieki medycznej, zrozumienia w niekomfortowych dla nas sytuacjach oraz uwagi osób, których zadaniem jest nas leczyć rezygnujemy z „darmowej” opieki medycznej (w cudzysłowie nie złośliwe, a dlatego, że przez większość z nas jest ona regularnie opłacana w postaci odprowadzanych składek ZUS) na rzecz przychodni prywatnych.

Obok lepszego komfortu oraz empatii przychodnie prywatne mogą nam zaoferować dostęp do znacznie szerszego grona specjalistów, krótkie terminy oczekiwania na wizyty oraz kompleksową diagnostykę – wszystko w jednym miejscu, wraz z pełną kartoteką medyczną, dzięki czemu każdy kolejny specjalista może się zapoznać z dotychczasowym przebiegiem choroby i leczenia oraz wynikami zleconych badań.

Jakie badania można wykonać w przychodni?

Zakres badań wykonywanych przez daną przychodnię zależy od wielu czynników, takich jak:

  • spektrum zatrudnionych specjalistów diagnostów,
  • dostępność aparatury medycznej,
  • dostęp do własnego laboratorium lub współpraca z laboratorium zewnętrznym.

Działająca na terenie Grodziska Mazowieckiego prywatna przychodnia specjalistyczna Progress Clinic oferuje swoim Pacjentom szeroki zakres badań diagnostycznych, tak diagnostyki laboratoryjnej, jak i diagnostyki ultrasonograficznej oraz elektrokardiografii. W zależności od potrzeb i oczekiwań możemy zapewnić kompleksowe badania laboratoryjne, w tym także panele alergiczne, badanie drożności jajowodów Sono-HSG, cytologię, echo serca, EKG, Holter EKG, Holter ciśnieniowy (RR), test PAPP-A, badania USG oraz badania USG Doppler.

Do skorzystania z usług naszej placówki zachęcamy pacjentów z terenu Grodziska Mazowieckiego, jak i sąsiadujących miejscowości. Zapewniamy Państwu stałą opiekę specjalistyczną 21 lekarzy specjalistów oraz 6 specjalistów dziecięcych. Na wizytę w przychodni Progress Clinic możecie się Państwo umówić telefonicznie, online lub osobiście w recepcji placówki.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Jako przychodnia prywatna przyjmujemy pacjentów bez rejonizacji. Nie wymagamy skierowań, dzięki czemu każdy pacjent może skorzystać z opieki dowolnego specjalisty zawsze wówczas, kiedy zachodzi taka potrzeba. Co ważne oferujemy krótkie terminy oczekiwania na pierwszą wizytę, a pacjentom kontynuującym leczenie w naszej placówce zapewniamy regularne wizyty kontrolne, które umawiamy z wyprzedzeniem tak, aby zachować ciągłość leczenia.

Współpracujemy z szeregiem doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów dziecięcych, którzy odznaczają się doskonałym podejściem do małych pacjentów, zapewniając bezstresowy przebieg konsultacji oraz wizyt kontrolnych.